Aktualności

Nowy Pracownik Kancelarii

Bardzo miło nam Państwa poinformować, iż z dniem 15 października 2012 roku, do zespołu Nosowski Konratowski i Wspólnicy dołączyła Paulina Kalwajtys, aplikant radcowski I roku.

czytaj więcej

 

Newsletter 01/02/2012

Na żądanie obywatela starosta powinien udzielić informacji o wartości 1 m kw. przyjętej do ustalenia odszkodowań za grunty zabrane pod budowę drogi publicznej – orzekł WSA w Gdańsku...
Nowe warunki zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonywanych przez organizacje pożytku publicznego dostaw towarów nabytych przez te organizacje jako darowizny pochodzące ze zbiórek publicznych...

czytaj więcej 

 

Newsletter 07/12/2011

Brak odsetek od opłaty planistycznej wniesionej po terminie: w ocenie Regionalnej Izba Obrachunkowej w Katowicach, praktyki niektórych gmin, polegające na naliczaniu odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowo uiszczanych należności z tytułu opłaty planistycznej, nie znajdują oparcia w przepisach obowiązującego prawa.
czytaj więcej

 

Newsletter 06/11/2011

Na wniosek Komisji Europejskiej ETS skazał Polskę za niepełne wdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku w sprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów, a także za brak informacji o polskich przepisach w tym zakresie.

czytaj więcej

 

Newsletter 05/10/2011

Dnia 9 października 2011 r. wchodzi w życie nowelizcja ustawy o gospodarce nieruchomościami, której jednym z głównych celów jest przyśpieszenie i udrożnienie procesów przekształcania prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.
czytaj więcej

 

Newsletter 04/09/2011

Ministerstwo Gospodarki: redukcja obowiązków obywateli i przedsiębiorców może przynieść miliardowe oszczędności / Lokaty „overnight” opodatkowane jako zysk przedsiębiorstwa / Przedsiębiorcy nie będą karani dwa razy za to samo?

czytaj więcej

 

Newsletter 03/08/2011

Kolejne usprawnienia w KRS
Ustawą z dnia 13 maja 2011 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadzone zostały zmiany usprawniające działanie Krajowego Rejestru Sądowego.
czytaj więcej

 

Newsletter 02/07/2011

Do Sejmu trafił przygotowany przez posłów Platformy Obywatelskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (druk sejmowy nr 4352).

czytaj więcej

 

Newsletter 01/06/2011

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy wraz z Centrum Biznesu w Koszalinie, Centrum Kultury 105 oraz Kancelarią Doradztwa Podatkowego Ex Lege wydała pierwszy newsletter obejmujący swym zakresem informacje z dziedziny prawa, kultury i biznesu.

czytaj więcej

 

Newsletter (04.04.2011)

Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy rozpoczyna, wspólnie z Centrum Biznesu oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie, publikowanie Newslettera w celu zagwarantowania systematycznego dostępu do informacji o najistotniejszych zmianach w prawie i wydarzeniach dotyczących biznesu i kultury w naszym mieście.

czytaj więcej

 

Diamenty Forbes’a (16.03.2011)

Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy wzięła udział we wręczeniu prestiżowych „Diamentów Forbes’a” – nagród dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. Nasza Kancelaria była partnerem tego wydarzenia w zachodniopomorskiem.

czytaj więcej

 

Morska sieć elektroenergetyczna (14.01.2011)

Po wywiadzie opublikowanym w dodatku „Biznes i energia”  w grudniowym wydaniu „Dziennika Gazeta Prawna”, radca prawny Sebastian Owczarzak, partner w naszej kancelarii, ponownie zabrał głos na tych samych łamach...

czytaj więcej

 

Gwardia Koszalin - Grajmy Razem (31.01.2011)

W ostatnim czasie Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy nawiązała współpracę z Klubem Sportowym Gwardia Koszalin. Działanie w ramach i na rzecz społeczności lokalnej poprzez wspólne inicjatywy służące integrowaniu koszalińskiego środowiska, jest wyrazem naszych poglądów...

czytaj więcej

 

Północna Izba Gospodarcza (10.01.2011)

Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy została członkiem Północnej Izby Gospodarczej. Zasadniczym celem działania Izby jest wszechstronna integracja środowiska zrzeszonych w niej przedsiębiorców, poprzez ułatwianie nawiązywania kontaktów handlowych...

czytaj więcej

 

Wywiad z Sebastianem Owczarzakiem w "Dzienniku Gazeta Prawna" (09.12.2010)

Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy aktywnie interesuje się rozwojem rynku czystej energii. Zainteresowanie to przekłada się na udział naszych prawników w najważniejszych wydarzeniach branżowych, które promują i inspirują rozwój tego sektora.

czytaj więcej

 

Międzynarodowe Targi Ekologiczne (23-26.11.2010)

W dniach 23 – 26 listopada 2010 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ekologiczne. Do udziału w konferencji poświęconej czystej energii, został zaproszony mec. Sebastian Owczarzak, radca prawny w naszej kancelarii.

czytaj więcej

 

Kolejni partnerzy Kancelarii (01.10.2010)

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy ponownie wzbogaciła swój zespół. Od października bieżącego roku w gronie partnerów znaleźli się dwaj nowi radcowie prawni – Honorata Siwek i Paweł Winkler.

czytaj więcej

  

Europower 2010 (22-23.09.2010)

W dniach 22-23.09.2010r. w Hotelu Sheraton w Warszawie, odbyła się 13. edycja Międzynarodowej Konferencji Energetycznej Europower 2010. Udział w dyskusji panelowej, w charakterze eksperta, wziął radca prawny Sebastian Owczarzak, partner w Kancelarii Nosowski, Konratowski i Wspólnicy.

czytaj więcej

 

Nowi Partnerzy Kancelarii (01.09.2010)

Miło nam Państwa poinformować, że do grona partnerów Kancelarii Nosowski, Konratowski i Wspólnicy dołączyli dwaj nowi radcowie prawni – Pan Bartosz Michalski i Pan Sebastian Owczarzak...

czytaj więcej

 

Danish Business Club Poland (17.08.2010)
Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy, ma zaszczyt poinformować, że od sierpnia 2010 r. jest członkiem Duńskiego Klubu Biznesu w Polsce. Danish Business Club Poland, to prestiżowe zrzeszenie firm...

czytaj więcej

 

Catching the Future (08.07.2010)

Z dniem 08.07.2010 r. Kancelaria Nosowski, Konratowski i Wspólnicy stała się członkiem projektu Catching the Future, realizowanego w ramach South Baltic Programme. Istotą projektu jest wzmocnienie współpracy w regionie Południowej Szwecji i Północnej Polski...

czytaj więcej 

 

Konferencja „Energetyczne bezpieczeństwo Polski i Europy” (10.06.2010)

W dniach 9-10.06.2010r. w Warszawie odbyła się konferencja „Energetyczne bezpieczeństwo Polski i Europy”. Celem konferencji było wzmocnienie publicznej dyskusji na tematy związane z bezpieczeństwem energetycznym Polski, także w kontekście międzynarodowym.

czytaj więcej

  


X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.nosowski.pl lub podmioty trzecie w celach zwią…zanych ze ś›wiadczeniem usł‚ug drogą elektroniczną…, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglą…darki. Brak zmiany ustawień„ przeglą…darki oznacza zgodę™ na to. Więcej informacji znajdą… Pań„stwo w zakł‚adce Polityka dotyczą…ca cookies

AKCEPTUJĘ