Aktualności

Prawnik na ścieżce krytycznej

23 kwietnia 2010 roku

 

Miło nam poinformować, iż miesięcznik wydawany przez Wolters Kluwer Polska i Krajową Radę Radców Prawnych „Kancelaria” w marcowym numerze 03’10 opublikował artykuł autorstwa prawnika z Kancelarii Nosowski, Konratowski i Wspólnicy – aplikantki radcowskiej Magdaleny Gromaszek. Artykuł nosi tytuł „Prawnik na ścieżce krytycznej” i traktuje o organizacji i planowaniu czasu pracy przez prawników.

 

Autorka artykułu zwraca uwagę, iż w dniach dzisiejszych prawnicy coraz częściej uczestniczą w realizacji dużych projektów, a ich praca stanowi jedynie element całości inwestycji. Dlatego też niezwykle istotne staje się planowanie na etapie przed przystąpieniem do projektu oraz monitorowanie realizacji zadań w toku projektu. Celem niniejszych działań jest uniknięcie sytuacji, w których, ze względu na opóźnienia po stronie prawnika, pozostali realizatorzy nie będą mogli podjąć swoich zadań, co mogłoby doprowadzić do niewykorzystania zasobów i przesunięcia daty wykonania całości projektu. Ścieżką krytyczną jest właśnie „sekwencja działań wyznaczających czas realizacji całego projektu”.

 

Magdalena Gromaszek ciekawie przedstawia argumenty, dla których warto pójść z duchem czasu i „wkroczyć” na ścieżkę krytyczną.

 

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.nosowski.pl lub podmioty trzecie w celach zwią…zanych ze ś›wiadczeniem usł‚ug drogą elektroniczną…, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglą…darki. Brak zmiany ustawień„ przeglą…darki oznacza zgodę™ na to. Więcej informacji znajdą… Pań„stwo w zakł‚adce Polityka dotyczą…ca cookies

AKCEPTUJĘ