Aktualności

Morska sieć elektroenergetyczna

14 luty 2011 roku

 

Po wywiadzie opublikowanym w dodatku „Biznes i energia”  w grudniowym wydaniu „Dziennika Gazeta Prawna”, Sebastian Owczarzak, partner w naszej kancelarii, ponownie zabrał głos na tych samych łamach w artykule zamieszczonym w wydaniu gazety z dnia 10 lutego 2011 r.


Artykuł przedstawia opinie wybitnych autorytetów w dziedzinie energetyki wiatrowej na temat możliwości rozwoju morskiej sieci energetycznej. Autor publikacji powołuje, obok radcy prawnego Owczarzaka, zdanie Christiana Kjaera, Dyrektora zarządzającego Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Gunthera  Oettingera, Komisarza ds. energetyki oraz prof. Władysława Mielczarskiego, koordynatora Komisji Europejskiej ds. połączeń energetycznych Polska-Litwa-Niemcy.


W kontekście pozostałych cytowanych przez autora artykułu znawców tematu, powoływane wypowiedzi Sebastiana Owczarzaka, stanowią podsumowanie perspektyw możliwości pełnego wykorzystania potencjału energii z wiatru z punktu widzenia istniejących unormowań prawnych w tym zakresie.


Pełna treść artykułu jest dostępna tutaj.

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.nosowski.pl lub podmioty trzecie w celach zwią…zanych ze ś›wiadczeniem usł‚ug drogą elektroniczną…, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglą…darki. Brak zmiany ustawień„ przeglą…darki oznacza zgodę™ na to. Więcej informacji znajdą… Pań„stwo w zakł‚adce Polityka dotyczą…ca cookies

AKCEPTUJĘ